Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::start_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array, $current_object_id = 0) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::end_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo postup instalace v osmi krocích. : RaceChip blog

RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Nebo … 8 jednoduchých kroků jak dostat z Porsche Panamera Turbo 582PS a 840Nm!

V dnešních novinkách vám chceme přiblížit krok za krokem instalaci RaceChip Ultimate na vozidle které je vybaveno moderním turbo benzínovým motor (které jsou velmi oblíbené v dnešní době) a přitom odpovědět na nejčastější otázky které máte ohledně montáže a fungování RaceChip – u .

Také je důležité si říct hned na úvod že firma RaceChip patří mezi jednu z velmi mála firem, které nabízejí chiptuning na vozidla prémiových značek jako jsou Porsche 911 Turbo, Panamera Turbo… , Bentley , Maserati a Ferrari, které jsou vybaveny turbomotory a také například Nissan GTR.

Dnes vám ukážeme instalaci na vozidle které již ve standardním provedení poskytuje výkonové parametry na základě kterých většině z nás naskakuje husí kůže. Sériový výkon osmiválcového biturbo (520 koní a 700Nm točivého momentu) o objemu 4,8 litru katapultuje dvoutunový kolos na rychlost 100 km / h za neuvěřitelných 4.2 sekundy. Instalací RaceChip Ultimate se tyto sériové hodnoty navýší o 62 koní a 140Nm. V případě některých turbo benzínových motorech se při instalaci připojuje chip na dva snímače tlaku. Nejčastěji je to snímač tlaku v sacím potrubí a snímač tlaku turbodmychadla (také se tomu říká plnící tlak turbodmychadla) . Pomocí kabelového svazku, který je součástí balení se RaceChip připojí na zmiňované snímače. Samozřejmě celé připojení se provádí pouze pomocí originálních konektorů, bez potřeby něco řezat , předělávat nebo propojovat . RaceChip v tomto případě mění obě charakteristiky (tlaku v sacím potrubí a plnicího tlaku) a tyto změněné parametry posílá do řídící jednotky motoru. Na základě těchto změn se následně automaticky změní/optimalizují i jiné parametry, jako je množství a čas vstřikování paliva a jiné. V důsledku těchto změn se reálně navyšuje výkon motoru. Takže přistupme k instalaci RaceChip – u .

Krok č. 1

Odmontujte přední kryt motoru jak je to znázorněno na obrázku.
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Krok č. 2

Najděte senzor plnicího tlaku, tak jak to ukazuje obrázek. V tomto vozidle je umístěn hned pod plastovým krytem motoru, pro jiné modely může být umístěn na jiném místě. V případě že byste měli problém najít správný snímač , rádi vám pomůžeme, kontaktujte nás
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Krok č. 3

Odpojte původní přípojku ze snímače a zasuňte ji do příslušející koncovky na kabelovém svazku, který je součástí balení.
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Krok č. 4

Do volné koncovky senzoru připojte příslušející koncovku a správnou větev kabelového svazku. Ujistěte se, že při zasunutí uslyšíte zřetelné za – kliknutí koncovky. Kabelový svazek má dvě větve. Jedna větev je pro jeden senzor. Musíte to zapojit tak, aby každá větev svazku příslušela jednomu senzoru.
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Krok č. 5

Nyní je třeba najít snímač tlaku v sacím potrubí. Zde platí totéž. V případě, že si nejste zcela jistý místem připojení, prosím kontaktujte nás abychom vám poradili. Pro většinu vozidel vám víme poslat fotku motoru s vyznačeným místem připojení. Také nám můžete e-mailem poslat fotku vašeho motoru a my vám do ní přímo naznačíme místo, kde se jednotlivé senzory nacházejí.
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Krok č. 6

Připojte druhou větev kabelového svazku na senzor přesně tak, jak to bylo popsáno v krocích 3 a 4. Nyní už máte za sebou nejtěžší část instalace.
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Krok č.7

Nyní zapojte RaceChip Ultimate na svazek kabelů pomocí zástrčky. Po zasunutí zatlačte barevnou fialovou pojistku na zástrčce, abyste zajistili pevné spojení svazku s chipem.
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo

Krok č. 8

Nyní umístěte RaceChip na vhodné místo v motorovém prostoru a upevněte kabeláž pomocí stahovacích pásek které jsou součástí balení. Vhodným místem se rozumí místo kde chip není vystaven vysokým teplotám, jako je například v blízkosti turbodmychadla nebo výfukového potrubí. Kabeláž je vhodné upevnit k již existující kabeláži motoru.
RaceChip Ultimate a Porsche Panamera Turbo
Když jste se dostali až sem , jediné co vás čeká je testovací jízda . V případě dotazů nám napište e-mail nebo volejte.

Categories: RaceChip instalace

Comments are closed.