Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::start_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array, $current_object_id = 0) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::end_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3
RaceChip ResponseControl : RaceChip blog

RaceChip ResponseControl

Možná i Vám se zdá, že reakce motoru na sešlápnutí plynového pedálu jsou nevýrazné a pomalé? Zásluhu na tom má i systému ETC, který se používá v dnešních autech. Systém ETC (Electronic Trottle Control) plně nahradil mechanickou vazbu (staré známé plynové lanko) mezi motorem a pedálem plynu.

racechip-response-control

Nevýhoda tohoto systému, který se také často jmenuje drive-by-wire je, že každé vaše sešlápnutí plynového pedálu je nejprve vyhodnocovány řídící jednotkou motoru a optimalizované tak, aby bylo dosaženo požadované akcelerace, s ohledem do značné míry i na tvorbu emisí a spotřebu paliva.

RaceChip ResponseControl® je elektronické zařízení, které výrazně zkracuje reakce motoru na sešlápnutí plynového pedálu. Zařízení vyhodnocuje a mění signál z potenciometru akcelerátoru, který následně posílá do řídící jednotky motoru.

Účinek této malé krabičky je velmi přesvědčivý a už po první jízdě máte pocit jako byste seděli v mnohem silnějším autě. Vozidlo reaguje na plyn spontánněji a akceleruje mnohem rychleji, přičemž výkon vozidla se nezvyšuje.

racechip-response-control-1

RaceChip ResponseControl® poskytuje 6 různých nastavení charakteristik plynového pedálu. Z toho čtyři stupně jsou sportovní a dva takzvané ekologické. Eco-mod dobře poslouží hlavně při klidné jízdě nebo jízdě v kolonách, kde nechcete, aby vaše vozidlo reagovalo prudce. Eco-mód také napomáhá i k úspoře paliva.

Pomocí stisku jediného tlačítka lze zařízení vypnout a charaktreristika plynového pedálu bude znovu na původním stavu. Jsme přesvědčeni, že tuto funkci budete využívat minimálně :-)

Montáž je velmi jednoduchá (plug and play). Zvládnete ji sami doma, bez potřeby speciálního nářadí. Zařízení se zapojí mezi konektory elektronického pedálu a svazku kabelů, který jde do řídící jednotky motoru.

racechip-response-control-2

Balení obsahuje samotný chip, kabeláž a český ilustrovaný návod k instalaci, který umožňuje montáž svépomocí.

Nespornou výhodou je i to že RaceChip ResponseControl® se dodává s adaptivní kabeláží tzn. že v případě, že se rozhodnete produkt prodat nebo vyměnit, stačí dokoupit novou kabeláž!

Tuning box elektronických pedálů je dostupný pro všechny vozy vybaveny elektronickým pedálem.

Cena jednotná pro všechna vozidla: 5900 Kč vč. DPH

 

Categories: Eco tuning

No Responses so far.