Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::start_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array, $current_object_id = 0) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3

Warning: Declaration of Walker_Category_RadioList::end_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array) in /data/www/racechip.cz/blog.racechip.cz/wp-content/themes/Gears/lib/walker.php on line 3
Eco-tuning : RaceChip blog

Jak šetřit palivo s použitím RaceChip ® Eco – tuning?

BMW 320d eco-tuning

Je zřejmé, že většina zájemců o chiptuning očekává zvýšení výkonu motoru a tím i lepší požitek z jízdy, bezpečnější předjíždění, či zvýšení maximální rychlosti. Ale stále častější je i požadavek na snížení spotřeby paliva.
S pomocí RaceChip ® jednotek je toto možné!

Je to však podmíněno tím, že nebudete maximálně využívat výkon motoru a zachováte styl jízdy , který jste měli před namontováním RaceChip®.

Znamená to , že v případě že zachováte styl jízdy můžete dosáhnout úsporu paliva a to až 1l/100km.

Jak vlastně Eco – Tuning funguje?

ECO – Tuning

Při Eco-tuning podobně jako při chiptuningu se optimalizují vlastnosti vstřiku (množství , čas, tlak, … ) , čímž se dosahuje zvýšení výkonu . V případě snížení spotřeby je však důležité zvýšení kroutícího momentu motoru a jeho posun do nižšího otáčkového pásma. Tím, že motor má více točivého momentu při nízkých otáčkách, vozidlo se snadněji a rychleji rozjíždí, takže můžete dříve přeřadit na vyšší převodový stupeň, nevytáčí příliš dlouho motor a tím šetříte palivo.

Jak ušetřit palivo. 6 základních faktorů

 • Charakteristika motoru, na kterém se Eco – Tuning provádí
 • Návyky řidiče
 • Sériové tolerance vozidla (motoru)
 • Nastavení RaceChip®-u
 • Počasí a klimatické podmínky
 • Stav a rozměry pneumatik

Několik tipů jak šetřit palivo

 • Kontrolujte pravidelně tlak v pneumatikách (dodržujte výrobcem stanoveny hodnoty).
 • Opotřebované pneumatiky zvyšují spotřebu. Vyměňujte pneumatiky pravidelně.
 • Extrémně vysoké teploty, ale i déšť, sníh a led do značné míry ovlivňují spotřebu paliva.
 • Nevytáčejte zbytečně motor do vysokých otáček. Zbytečně nedržte motor na nižším převodovém stupni ve vyšších otáčkách, když to není nutné.
 • Jezděte předvídavě. Vyhýbejte se zbytečné akceleraci v případě, že je před vámi kolona nebo svítí červená.
 • Když je to možné nechte dojíždět vozidlo (tzv. plachtění) namísto toho, že budete prudce brzdit.
 • Vyvarujte se stylu jízdy brzda – plyn – brzda – plyn. Zrychlujte rovnoměrně a nepřekračujte zbytečně rychlostní limity .
 • Vypněte motor když víte, že budete stát alespoň 2 min.
 • Odmontujte všechny nosiče (na lyže, kola, boxy, … ) když je zrovna nepotřebujete a vyjměte z kufru všechny nepotřebné věci . Čím je vozidlo těžší, tím více se musí motor namáhat a tím se zvyšuje jeho spotřeba.

Jedna velmi důležitá poznámka na konec. Každý motor má své tolerance z výroby, které se mohou pohybovat v rozmezí až 10 % v obou směrech. Velmi jednoduše řečeno motor, který má mít výrobcem deklarovaný výkon 74kw může mít 67kW nebo i v lepším případě 81kw. A to také ovlivňuje spotřebu paliva. Také výrobcem udávané spotřeby paliva jsou normované při optimálních podmínkách a v některých případech je velmi obtížné se k nim přiblížit.

Categories: Eco tuning

Comments are closed.